Pozvánka do Muzea esperanta vyšla v pardubickém rozhlase

8. července 2018 vyšel v rámci rubriky Východočeské výlety audiopořad i doprovodný článek nazvaný „Prázdninové Svitavy lákají na muzea i lesy“. V něm jsou návštěvníci města zváni nejen do Městského muzea či Vodárenského lesa, ale i za poznáním jazyka esperanto a jeho kultury.

Audio si můžete poslechnout a článek přečíst po KLIKNUTÍ ZDE

Jak se můžete přesvědčit v naší rubrice Napsali o nás, muzeum se objevilo v regionálním vysílání již poněkolikáté.

Ve všeobecné expozici sídlící v přízemí Ottendorferova domu se můžete seznámit mimo jiné i s unikátními možnostmi, které esperanto poskytuje při cestování a turistice a se způsoby jeho uplatnění v cestovním ruchu. Město Svitavy je v zahraničí prostřednictvím esperanta prezentováno mj. na oficiálních webových stránkách, na Wikipedii či prostřednictvím dabingu filmu Svitavy – otevřené město a město v pohybu. Památky měst a obcí v Pardubickém kraji jsou v esperantské Wikipedii popsány ve více než 600 článcích, které jsou často podrobnější než anglické či německé a někdy dokonce i než české.

Muzejní expozice ale nabízí i další zajímavé informace pro milovníky historie, literatury či sběratelství a odhalí vám možná i fakta mnohdy netušená. Kontaktní údaje a otevírací dobu našeho muzea naleznete ZDE. Těšíme se v rámci vašich prázdninových výletů na vaši návštěvu!

• zveřejněno 11. 7. 2018, což bylo před 6 lety